خواص روغن نارگیل برای سلامتی و زیبایی / ۱۰ خاصیت روغن نارگیل

پادکست

موضوع پادکست : روغن نارگیل

توسط الهام یوسفی

با سلام خدمت دوستان عزیز. در این مقاله قصد دارم درباره ی خواص روغن نارگیل صحبت کنیم. پس همراه ما باشید.

روغن نارگیل به عنوان یک غذای فوق العاده به طور گسترده در بازار عرضه می شود.

ترکیب بی نظیر اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل ممکن است تأثیرات مثبتی بر روی سلامتی شما داشته باشد ، مانند سلامت قلب و عملکرد مغز.

در اینجا ۱۰ فایده روغن نارگیل بر اساس شواهد آورده شده است.

خواص روغن نارگیل
خواص روغن نارگیل

۱٫ حاوی اسیدهای چرب سالم است

روغن نارگیل در برخی از چربی های اشباع شده زیاد است. این چربی ها در مقایسه با بیشتر چربی های رژیم دیگر تأثیرات متفاوتی در بدن دارند.

اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می تواند بدن شما را به سوزاندن چربی تشویق کند و انرژی سریع بدن و مغز شما را تأمین می کند. آنها همچنین کلسترول HDL (خوب) را در خون شما افزایش می دهند ، که ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند.

اکثر چربی های رژیم غذایی به عنوان تری گلیسیریدهای با زنجیره بلند (LCTs) دسته بندی می شوند؛ در حالی که روغن نارگیل حاوی مقداری تری گلیسیرید با زنجیره متوسط (MCTs) است که زنجیره های اسیدهای چرب کوتاه تری هستند.

وقتی MCT می خورید ،آن ها تمایل دارند مستقیم به کبد شما بروند. بدن شما از آنها به عنوان یک منبع سریع انرژی استفاده می کند یا آنها را به کتون تبدیل می کند.

کتون ها می توانند مزایای قدرتمندی برای مغز شما داشته باشند و محققان در حال مطالعه کتون ها به عنوان درمانی برای صرع ، بیماری آلزایمر و سایر بیماری ها هستند.

 

۲٫ -سلامت قلب را تقویت میکند

تقویت قلب از خواص روغن نارگیل
تقویت قلب از خواص روغن نارگیل

 

نارگیل در دنیای غرب غذایی غیرمعمول است که مصرف کنندگان اصلی آن افراد با آگاهی از سلامتی هستند.

با این حال ، در برخی از نقاط جهان ، نارگیل – که با روغن نارگیل پر شده است – یک ماده اصلی غذایی است که مردم سالیان طولانی است که از آن روغن میگیرند.

به عنوان مثال ، مطالعه ای در سال ۱۹۸۱ نشان داد که جمعیت توکلائو ، یک زنجیره جزیره ای در جنوب اقیانوس آرام ، بیش از ۶۰٪ کالری خود را از نارگیل به دست می آورند.

مردم کیتاوان در پاپوآ گینه نو نیز نارگیل زیادی را در کنار غده ها ، میوه ها و ماهی مصرف می کنند و سکته مغزی یا بیماری قلبی کمی دارند.

۳٫ ممکن است چربی سوزی را تشویق کند

چاقی یکی از بزرگترین شرایط سلامتی است که امروز بر دنیا می گذارد.

در حالی که برخی از افراد فکر می کنند چاقی فقط به میزان کالری مصرفی کسی مربوط می شود ، منبع این کالری نیز مهم است. غذاهای مختلف به روش های مختلف بر بدن و هورمون ها تأثیر می گذارند.

MCT در روغن نارگیل می تواند باعث افزایش کالری سوزانده شده بدن در مقایسه با اسیدهای چرب با زنجیره طولانی تر شود .

یک مطالعه نشان داد که خوردن ۱۵-۳۰ گرم MCT در روز باعث افزایش ۵ درصدی انرژی ۲۴ ساعته می شود.

در حال حاضر هیچ شواهد خوبی وجود ندارد که بگوید خوردن روغن نارگیل به خودی خود باعث افزایش کالری مصرفی شما می شود.

به خاطر داشته باشید که روغن نارگیل کالری بسیار بالایی دارد و در صورت خوردن مقدار زیاد آن به راحتی منجر به افزایش وزن می شود.

 

چربی سازی از خواص روغن نارگیل
چربی سازی از خواص روغن نارگیل

 

۴- ممکن است اثرات ضد میکروبی داشته باشد

اسید لوریک حدود ۵۰٪ اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می دهد.

وقتی بدن شما اسید لوریک را هضم می کند ، ماده ای به نام مونولارین تشکیل می دهد. اسید لوریک و مونولارین می توانند عوامل بیماری زای مضر مانند باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرند.

به عنوان مثال ، مطالعات لوله آزمایش نشان می دهد که این مواد به از بین بردن باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس ، که باعث عفونت های شدید می شود ، و مخمر Candida albicans ، منبع مشترک عفونت های مخمری در انسان کمک می کند.

همچنین برخی شواهد نشان می دهد که استفاده از روغن نارگیل به عنوان دهان شویه مفید است؛ اگرچه محققان شواهد را ضعیف می دانند.

۵- گرسنگی را کاهش میدهد

یکی از ویژگی های جالب MCT این است که ممکن است گرسنگی را کاهش دهد.

این ممکن مربوط به نحوه متابولیسم چربی در بدن شما میباشد ، زیرا کتون می تواند اشتهای فرد را کاهش دهد.


۶٫ تشنج را کاهش میدهد

در حال حاضر محققان در حال مطالعه رژیم کتوژنیک هستند که از نظر کربوهیدرات بسیار کم و چربی زیادی برای درمان اختلالات مختلف در نظر گرفته شده است.

مشهورترین کاربرد درمانی این رژیم درمانی ، درمان صرع مقاوم به دارو در کودکان است.

این رژیم به میزان چشمگیری میزان تشنج را در کودکان مبتلا به صرع کاهش می دهد ، حتی در افرادی که با چندین نوع دارو موفق نشده اند.

کاهش مصرف کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی منجر به افزایش غلظت کتون در خون می شود.

از آنجا که MCT در روغن نارگیل به کبد شما منتقل می شود و به کتون تبدیل می شود ، متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است از یک رژیم کتون اصلاح شده استفاده کنند که شامل MCT و مقدار زیادتری کربوهیدرات برای القای کتوز و کمک به درمان صرع باشد.

از این رو یکی از خواص روغن نارگیل کاهش تشنج است.

۷٫کلسترول HDL (خوب) را افزایش میدهد

روغن نارگیل حاوی چربی های اشباع طبیعی است که سطح کلسترول HDL (خوب) را در بدن افزایش می دهد. همچنین ممکن است به تبدیل کلسترول LDL (بد) به فرم مضر کمک کنند.

با افزایش HDL ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که روغن نارگیل ممکن است سلامت قلب را در مقایسه با بسیاری از چربی ها تقویت کند.

در یک مطالعه در ۴۰ زن ، روغن نارگیل کلسترول LDL (بد) را ، در مقایسه با روغن سویا کاهش می دهد.

مطالعه دیگری روی ۱۱۶ بزرگسال نشان داد که پیروی از یک برنامه غذایی شامل روغن نارگیل باعث افزایش سطح کلسترول HDL (خوب) در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر می شود.

 

۸- از پوست ، مو و دندان های شما محافظت میکند

تقویت دندان ها از خواص روغن نارگیل
تقویت دندان ها از خواص روغن نارگیل

 

روغن نارگیل کاربردهای زیادی دارد که هیچ ارتباطی با خوردن آن ندارد.

بسیاری از افراد برای بهبود سلامت و ظاهر پوست و موهای خود از آن برای اهداف آرایشی استفاده می کنند.

مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل می تواند میزان رطوبت پوست خشک را بهبود بخشد و علائم اگزما را کاهش دهد.

روغن نارگیل همچنین می تواند از آسیب مو محافظت کند. یک مطالعه نشان می دهد که ممکن است به عنوان ضد آفتاب ضعیف عمل کند و حدود ۲۰٪ از اشعه ماورا بنفش خورشید (UV) را مسدود کند.

کشیدن روغن که شامل چرخاندن روغن نارگیل در دهان شما مانند دهان شویه است ، ممکن است برخی از باکتری های مضر دهان را از بین ببرد. این کار سلامت دندان را بهبود میبخشد و بوی بد دهان را کاهش میدهد ،

۹٫عملکرد مغز را در بیماری آلزایمر بهبود میبخشد

بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است. معمولاً افراد مسن را درگیر می کند.

این شرایط توانایی مغز شما را در استفاده از گلوکز برای انرژی کاهش می دهد.

محققان پیشنهاد کرده اند که کتون ها می توانند یک منبع انرژی جایگزین برای این سلولهای مغزی فراهم کنند تا علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهند.

بهبود عملکرد مغز از خواص روغن نارگیل
بهبود عملکرد مغز از خواص روغن نارگیل

 

۱۰٫به کاهش چربی مضر شکم کمک میکند

از آنجا که برخی از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می توانند اشتها را کاهش داده و چربی سوزی را افزایش دهند ، ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند.

چربی شکم یا چربی احشایی در حفره شکم و اطراف اعضای بدن شما قرار می گیرد. به نظر می رسد MCT در مقایسه با LCT در کاهش چربی شکم بسیار موثر تر است.

 

چربی شکم ، مضرترین نوع ، با بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط است.دور کمر یک نشانگر دقیق و مطکئن برای میزان چربی در حفره شکم است.

در یک مطالعه ۱۲ هفته ای بر روی ۴۰ زن مبتلا به چاقی شکمی ، کسانی که روزانه ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن نارگیل مصرف می کردند ، هم در شاخص توده بدنی (BMI) و هم در دور کمر کاهش قابل توجهی داشتند.

 

در همین حال ، یک مطالعه ۴ هفته ای بر روی ۲۰ مرد مبتلا به چاقی ، کاهش دور کمر را به میزان ۱٫۱ اینچ (۲٫۸۶ سانتی متر) پس از مصرف ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن نارگیل در روز نشان داد.

روغن نارگیل هنوز کالری زیادی دارد ، بنابراین باید از آن کم استفاده کنید. جایگزینی برخی دیگر از چربی های پخت و پز خود با روغن نارگیل می تواند یک کاهش وزن داشته باشد.

لاغری سریع / چند خوراکی چربی سوز که شما را لاغر می کند

 

خط پایان

روغن مشتق شده از نارگیل دارای تعدادی مزایای برجسته برای سلامتی شما است.

برای اینکه بیشترین بهره را ببرید ، مطمئن شوید که روغن نارگیل ارگانیک و بکر را تهیه میکنید.

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *