آیا روغن خراطین واقعیت دارد؟

روغن خراطین به انگلیسی

آیا روغن خراطین واقعیت دارد ؟

روغن خراطین جز محصولات گیاهی و طبیعی محسوب می شود که شامل ترکیبی ویژه از کرم خاکی و برخی گیاهان میباشد. بنابراین فقط یک روغن کاملاً گیاهی نیست چون از کرم خاکی هم در آن استفاده شده است و بهتر است آن را یک روغن طبیعی دانست. گیاهانی که در تهیه این روغن استفاده میشود، شامل روغن هایی با طبیعت گرم است که منبسط کننده خون هستند ( به این معنی که موجب تمرکز خون در اندام میشوند)، دانه هایی مثل جوز هندی و میخک که باعث تشدید جریان خون و خاصیت سفت کنندگی برای سینه و آلت را دارد .

عنصر اصلی روغن خراطین، کرم خراطین یا همان کرم خاکی است که بصورت خشک شده و با تخلیه کامل شکم از خاک، باید در طی فرایندی خاص، ترکیبات و عناصر خود را وارد روغنهای پایه نموده و در نهایت به ترکیبی بنام روغن خراطین تبدیل شود.

مسئله مهم و در خور توجه این است که تمامی ترکیبات موجود در روغن خراطین، دارای هیچگونه عارضه‌ و زیانی برای بدن نمی باشد و در نتیجه ، یک روغن صد در صد طبیعی و بدون عارضه است.

همچنین باید دانست که این روغن در واقع محصول جدیدی نیست بلکه از کتاب های قدیمی طبیبان نامداری همچون بوعلی سینا و کتاب قانون و دیگر طبیبان قدیمی مستخرج شده است و سالها ست که در طب سنتی برای حجم دادن و چاق کردن اندامها از این روغن پر فایده استفاده می شود.این روغن به رنگ قهوه‌ای مایل به تیره بوده و دارای بویی گرم و نسبتاً تند است.

بسیاری از روغنهای خراطین که در بازار موجود هستند اصلی نیستند و روغن هایی مثل پارافین و ترکیبات دیگری که مورد تایید نیست با ان قاطی می باشد .با مصرف آن ممکن به طور ظاهری تغییراتی ایجاد شود در حالی که آن حجم ظاهری بخاطر مواد شیمیایی استو کورتونی که در آن وجود دارد و بعد از مدتی عوارضی همچون لک پوستی ایجاد می کند در حالی که روغن اصلی خودش خاصیت ضد لک دارد.

در جواب این سوال که آیا روغن خراطین واقعیت دارد؟
باید گفت که بله حقیقت دارد ولی برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید شرایطی را رعایت کرد:
خرید روغن خراطین اصل با غلظت بالا
استفاده منظم روزانه ۲ بار
گذراندن طول درمان به مدت حداقل ۴۰ روز
رعایت این پیش شرط ها برای خانم و آقایان در مورد استفاده روغن خراطین ضروری است در غیر اینصورت نباید انتظار معجزه داشت.

خواص روغن خراطین

مناسب برای ورزشکاران – حجم دادن موضعی عضلات
مصرف این روغن برای ورزشکاران پرورش اندام برای سرعت بخشیدن به رشد عضلات و حجم دهی بر یک یا چند عضله مفید است و عوارض مصرف داروهای شیمیایی و هورمونی را نیز به همراه ندارد

تقویت و رشد موها
یکی دیگر از خواص این روغن کمک به تقویت و رشد موها است، باعث شادابی و لطیف شدن مو میشود .
افزایش دهنده جریان خون در رگها
با ماساژ دادن این روغن روی موضع عضلات ، با افزایش خون رسانی، باعث تغذیه بهتر شده و در نتیجه سرعت رشد و حجم گرفتن در آن عضله افزایش می یابد. همچنین به دلیل افزایش گردش خون یکی از روغنهای مورد استفاده در ماساز درمانی است و برای تسکین درد مفاصل و دردهای ناشی از روماتیسم بسیار مفید است.

از بین بردن خطوط روی صورت

امروزه یکی از اصلی ترین مواد گرانترین کرمهای جهان روغن خراطین می باشد. یکی از مهمترین و اصلی ترین کاربردهای این روغن استفاده از آن برای کاهش چین و چروک پوست ،از بین بردن خط اخم، خطوط پیشانی و بطور کلی جوان سازی پوست است. همچنین این روغن باعث شفافیت و شادابی پوست صورت می شود و پوست را فوق العاده نرم و لطیف نموده و همچنین اثر بی نظیری در کمرنگ کردن و محو نمودن لک های پوستی دارد .

حجم دهنده سینه
روش های متعددی برای افزایش حجم و سایز سینه خانم ها مانند عمل جراحی ،پروتز و ژل های حجم دهنده وجود دارد.
کرم ها و ژل های حجم دهنده به دلیل ترکیبات شیمیایی موجود در آنها دارای عوارض بسیاری مثل سیاه و لکه دار شدن عضو ،سوزش و خارش های طولانی مدت میباشند.روغن طبیعی خراطین با اثر گذاری بسیار بیشتر نسبت به کرم ها و ژل ها دارای کمترین عوارض مصرف است.

حجم دهنده ی لب و گونه
گونه و لب خوش فرم و زیبا تاثیر زیادی در زیبایی خانمها دارد.بسیاری از خانمها که از فرم لب و گونه خود ناراضی هستند به سراغ حجم دهنده ها میروند.استفاده از این روغن طبیعی در طول زمان با کمترین عوارض به فرم دلخواه خود میرسید.

طرز استفاده از روغن خراطین :
نحوه مصرف روغن خراطین بسیار ساده است. ابتدا قبل از مصرف پوست را شستشو دهید ، خشک کنید و به مدت ۱ دقیقه با انگشتان خود به آرامی پوست را ماساژ دهید یا با حوله داغ کمی گرم کنید. سپس چند قطره روغن خراطین را روی پوست خود بریزید و به مدت ۳-۴ دقیقه ماساژ را ادامه دهید این کار را حداقل روزی یکبار و به مدت ۲ ماه انجام دهید تا به هدف خود برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *