طرز تهیه روغن خراطین

روغن خراطین

روغن خراطین یکی از محصولات بی همتایی است که موثرترین نتایج را برای حجیم کردن اندام های مختلف بدن دربر دارد. شاید شما هم به این موضوع فکر کرده باشید که طرز تهیه روغن خراطین چگونه است؟ در واقع باید گفت که روغن خراطین را می توان هم با استفاده از روش های سنتی و هم با روش صنعتی تهیه کرد و در بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار داد که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

طرز تهیه روغن با استفاده از روش سنتی
طرز تهیه روغن با استفاده از روش سنتی

طرز تهیه روغن با استفاده از روش سنتی

در تهیه روغن خراطین با استفاده از روش سنتی باید از مقادیری کرم خاکی خشک شده و پودر شده استفاده نمود. اگر شما بخواهید روغن خراطین را به این روش در منزل تهیه کنید باید حتما از انواعی کرم خاکی که برای این کار مناسب می باشند استفاده نمایید. منظور از مناسب بودن کرم خاکی برای تهیه روغن خراطین در روش سنتی اینست که شکم کرم باید خالی باشد.

طرز تهیه روغن خراطین با استفاده از روش سنتی به این منوال است که تعداد زیادی کرم های خاکی خشک شده در تهیه این روغن منحصربفرد مورد استفاده قرار می گیرند. کرم هایی که بهداشتی و باکیفیت می باشند و در حقیقت باید توجه نمود که نباید کرمی را که تازه از درون خاک خارج شده است و شکم پری دارد را خشک کرد.

در طرز تهیه روغن خراطین برای اینکه بتوان یک روغن خراطین اصل و باکیفیت را ساخت باید اجازه داد که شکم کرم ها کاملا خالی شود و سپس آن را خشک کنیم. پس از خشک نمودن این کرم ها به راحتی پودر خواهند شد و با استفاده از روغن زیتون یا کنجد که مبنای ساخت روغن خراطین قرار داده می شوند می توانیم یک نمونه بسیار عالی را تهیه کنیم.

روغن خراطین
روغن خراطین

روغن کنجد کمی قیمت پایین تری دارد و ممکن است بیشتر توسط سازندگان روغن خراطین مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که اثربخشی منحصربفرد و بی همتایی که در روغن خراطین دیده می شود به این دلیل است که هنگامی که پودر کرم خاکی درون روغن قرار داده می شود و زمانی برای تشکیل روغن اصلی یعنی روغن خراطین به آن داده می شود، کل مواد موثره درون ساختمان این موجود خشک شده کاملا وارد روغن پایه خواهد شد.

بدین ترتیب هنگامی که فرد مصرف کننده از روغن خراطین اصل به طور مرتب استفاده می کند می تواند تاثیر شگرفی از این ماده را احساس کند. در نتیجه پس از گذشت مدت کوتاهی حجم دهی قابل توجهی را در اندامی که با روغن خراطین آن را مرتبا ماساژ داده است مشاهده خواهد کرد و بزرگ و زیبا شدن اندام کاملا دیده خواهد شد.

 

مقدار تاثیرگذار کرم خاکی در طرز تهیه روغن خراطین

در طرز تهیه روغن خراطین باید به مقدار تاثیرگذار کرم خاکی که به درون روغن اضافه می شود، توجه نمود. در حالت نرمال و طبیعی بهتر است که میزان پودر این کرم به اندازه نیمی از پیمانه روغن باشد و البته تعدادی از حکما بر این عقیده اند که می توان برای اینکه روغنی با کارایی و درجه تاثیرگذاری بیشتر بدست آورد میزان پودر بیشتری درون روغن پایه استفاده نمود.

مقدار تاثیرگذار کرم خاکی در طرز تهیه روغن خراطین
مقدار تاثیرگذار کرم خاکی در طرز تهیه روغن خراطین

برای اینکه روغن خراطین آماده شود باید اجازه داد تا پودر کرم خاکی درون روغن پایه مدت ها بماند تا یک روغن خالص و مناسب بدست آید. در واقع باید بیش از یک ماه و گاهی تا دو ماه کامل به این روغن برای اینکه به درجه اثربخشی مناسب برسد زمان داد. پس از آن می توان محتویات را صاف نموده و یک روغن ناب را برای استفاده از خواص بی نظیرش در اختیار داشت.

 

افزودنی های مجاز در طرز تهیه روغن خراطین

برخی از افزودنی های مجاز در طرز تهیه روغن خراطین بکار می رود که می تواند در گرم کردن طبع روغن تاثیرگذار باشد. استفاده از افزودن های طبیعی خوشبو و معطر نیز بوی روغن را کمی بهتر می کند. برای مثال برخی از گیاهان مانند میخک، دارچین و … در تهیه روغن خراطین به روش سنتی استفاده می شوند که تاثیر خوبی بر آن می گذارند.

 

طرز تهیه روغن خراطین با بکارگیری روش صنعتی

برخلاف روش سنتی که در آن از پودر کرم خاکی استفاده می شود در طرز تهیه روغن خراطین با بکارگیری روش صنعتی از کرم های خاکی تازه استفاده می شود. در واقع طی این روش کرم های تازه کاملا استریل و پاکسازی می شوند و در نهایت با استفاده از محلول های خاصی که روغن خراطین را از سایر مواد جداسازی می کند می توانند نمونه هایی خالص و مناسب را بدست آورند.

نمونه های فراوانی از روغن های خراطین صنعتی با برند های مختلف در سطح بازار و داروخانه ها توزیع می شوند که هر کدام از آن ها دارای کیفیت خاص خود می باشند. مرغوبیت روغن های صنعتی با هم کمی تفاوت دارد و میزان خلوص و غلظت هر چه بالاتر رود اثربخشی آن نیز بیشتر خواهد شد.

4 دیدگاه برای “طرز تهیه روغن خراطین

  1. میثم گفته:

    سلام، جسارتا شما نوشتید که شکم کرم باید خالی بشه ولی اشاره نفرمودید به چه صورت ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.ممنونم

    • اشکان. گفته:

      دوست عزیز کرم خاکی اگه فضای تاریک بدون غذا باشه.شکمش خواهی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *