پاکسازی پوست صورت در منزل

پاکسازی پوست صورت

پاکسازی پوست صورت در منزل

پوست صورت در زیبایی هر فرد تاثیر بسیار زیادی دارد و دارای سهم زیادی در نشان دادن زیبایی اجزای صورت است پاکسازی پوست صورت مهمترین عامل در جلوه زیبای هر نوع پوست می باشد و نقش به سزایی در جوان نگه داشتن پوست ایفا می کند . پاکسازی پوست هم اکنون در بسیاری از سالن های آرایش انجام می گیرد و از آنجا که عمل پاکسازی باید به صورت مداوم صورت پذیرد پس رسیدن به نتیجه مطلوب با مراجعه به سالن های آرایش مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد می باشد در این مطلب به بیان روش هایی برای پاکسازی پوست صورت در منزل خواهیم پرداخت شما با صرف کمترین وقت و هزینه در زمان های آزاد خود در منزل با مواد اولیه در دسترس می توانید به بهترین نحو به پاکسازی پوست صورت در منزل بپردازید.
قبل از بیان روش های پاکسازی پوست اشاره ای کوتاه به علل آلودگی پوست خواهیم کرد. از مهمترین علل آلودگی پوست می توان به چربی پوست ، سلول های مرده ، سلول های خشک و آلودگی های محیط اشاره کرد که این آلودگی ها باعث پر شدن منافذ پوست میشوند جلوگیری از پر شدن منافذ پوست اصطلاحا باعث می شود که پوست نفس بکشد و همچنین پاکسازی پوست صورت باعث رفع جوش، آکنه نیز می شود . بهترین روش برای شاداب نگه داشتن پوست صورت داشتن رژیم غذایی مناسب و لایه برداری و پاکسازی پوست در دوره های منظم می باشد.

بخور صورت

بخور دادن صورت، روش ارزان و بسیار موثر برای پاکسازی پوست صورت در منزل و باز کردن منافذ مسدود‌شده‌ی پوست و پاکسازی پوست صورت می باشد. ظرفی را پر از آب کنید و اجازه دهید تا بجوشد سپس در محل مناسب قرار دهید و روی سر خود را با حوله ای بپوشانید و به مدت ده الی پانزده دقیقه صورت خود را در برابر بخار آب قرار دهید سپس از تونر ملایم صورت برای حفظ رطوبت پوست استفاده کنید این روش باعث می شود تمام چربی ها و آلودگی های منافذ پوست صورت پاک شود. انجام دادن دو بار در هفته بخور صورت توصیه می شود .

استفاده از خمیر شکر

یکی دیگر از راه های پاکسازی پوست صورت در منزل استفاده از شکر به عنوان یک عامل لایه بردار طبیعی می باشد. مقدار دو قاشق شکر را به صورت پودر آسیاب کنید و با نصف آب، لیمو تازه و مقداری آب مخلوط کنید و خمیر غلیظی همچون ماسک صورت به دست آورید و بر روی مناطق آسیب دیده پوست صورت خود قرار دهید . به مدت پنج دقیقه خمیر را روی صورت نگه دارید و سپس به خوبی با آب خنک بشورید و از مرطوب کننده ها استفاده کنید .

اسید سیتریک موجود در لیمو ترش

برای جلوگیری از مسدود‌شدن منافذ پوست میتوان از اسید سیتریک موجود در لیمو ترش نیز استفاده کرد و به عنوان یک روش موثر در پاکسازی پوست در منزل از آن بهره برد . لیمو ترش به عنوان یک لایه بردار شناخته می شود.به صورت یکروز در میان آب لیمو تازه را روی پوست خود بمالید و به مدت پنج الی ده دقیقه به‌آرامی صورت خود را ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشورید و از مرطوب کننده ها استفاده کنید .
پوست لیمو نیز به عنوان نرم کننده استفاده می شود می توانید با ماساژ پوست لیمو روی صورت و ده دقیقه باقی گذاشتن آن روی پوست دو بار در هفته می توانید پوست لطیف تری را تجربه کنید.
می‌توان یک ماسک از اختلاط یک قاشق آب لیمو، یک قاشق ماست ساده، یک قاشق عسل و ۵ تا ۶ قاشق شکر نیز ساخت . به مدت ۲ دقیقه به‌آرامی ماساژ دهید تا ۱۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند و سپس بشویید. این روش را هفته‌ای ۲ بار انجام دهید.

تخم مرغ
از سفیده‌ی تخم‌‌مرغ می‌توانید به منظور درمان منافذ مسدودشده‌ی پوست، بهره برد. سفیده‌ی تخم‌مرغ به شفافیت و جوان‌تر شدن پوست صورت کمک می‌کند و یکی از روش های پاکسازی پوست صورت در منزل می باشد. سفیده تخم مرغ اندازه‌ی منافذ را کوچک‌ تر می کند و تا پوست کمتر آلوده شود .سفیده تخم مرغ را داخل همزن بریزید تا کف کند سپس برای پنج تا هفت دقیقه در داخل یخچال نگه دارید سپس با یک قاشق چایخوری آب لیمو ترکیب کنید . به صورت ماسک برای ده دقیقه روی صورت خود قرار دهید تا خشک شود این ماسک خانگی را دو بار در هفته روی پوست خود قرار دهید . می توان همین ماسک با پایه سفیده تخم مرغ را به صورت ترکیب با یک قاشق چای‌خوری پودر بادام‌ زمینی و یک قاشق چای‌خوری عسل را نیز می توان به شکل خمیر در آورد و روی صورت به شکل ماسک استفاده کرد همچون ماسک قبلی این ترکیب نیز میتواند دو بار در هفته استفاده شود .

موارد بسیار زیاد دیگری را برای پاکسازی پوست صورت در منزل می توان یافت که مهمترین آنها در این نوشته تقدیم شد.

2 دیدگاه برای “پاکسازی پوست صورت در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *