عوارض روغن خراطین چیست؟

عوارض روغن خراطین

در مورد عوارض روغن خراطین چه می دانید؟ اگر شما هم در مورد خواص بی نظیر روغن خراطین چیز هایی شنیده باشید بی شک با خواندن کلمه عارضه و مضرات روغن خراطین کمی تعجب خواهید کرد. در واقع باید این حقیقت را پذیرفت که هر نوع درمانی ممکن است با عارضه های خاص خود همراه باشد اما روغن خراطین در صورتی که اصل و خالص باشد ضرر خاصی برای بدن ندارد.

 

روغن خراطین اصل، محصولی بدون عارضه جانبی

روغن خراطین محصولی ارگانیک و به دست آمده از کرم های خاکی می باشد که نقش اصلی آن حجم دهی به برخی از اندام های بدن است. معمولا افرادی که روغن خراطین و نحوه تشخیص اصل و تقلبی بودن آن را می دانند کمتر دچار عوارض استفاده از آن خواهند شد چرا که نمونه های اصل این روغن هیچ عارضه جانبی خاصی را برای فرد به همراه ندارد.

عوارض روغن خراطین

عوارض روغن خراطین

  • روغن خراطین در حالت کلی دارای عوارض نیست مگر اینکه فرد در زمان ماساژ این کار را اشتباه انجام دهد و عارضه های ثانویه ماساژ غیر اصولی به بدن آسیب وارد کند. در صورت استفاده کردن از روغن خراطین جهت ماساژ اندام تناسلی، مردان باید به این نکته توجه کنند که وارد آوردن فشار زیاد و ماساژ غیراصولی می تواند سبب شکسته شدن اندام تناسلی شود لذا باید شیوه صحیح ماساژ را جهت افزایش سایز این اندام آموزش دید.

عوارض روغن خراطین

  • یکی دیگر از عوارض روغن خراطین زمانی رخ می دهد که فرد از روغن تصفیه نشده و ناخالص استفاده کند. در این صورت جوش های زیادی بر روی پوست نمایان می شود. در حقیقت بروز این جوش ها به دلیل طبع گرم این روغن است و موجب خواهد شد که این عارضه به وجود آید.

 

  • علاوه بر بروز جوش های کوچک بر روی پوست اگر از روغن خراطین ناخالص و یا تقلبی استفاده کنید ممکن است با خارش پوستی که نوع دیگری از عوارض روغن خراطین است، نیز مواجه شوید. توجه کنید که طبیعت کرم ایزینفتیدا که روغن خراطین از آن تهیه می شود بسیار گرم می باشد و این می تواند جزو مضرات روغن خراطین غیرارگانیک و تصفیه نشده به شمار رود.

 

  • عوارض روغن خراطین ممکن است زمانی بروز کند که شما از آن بر روی محل هایی استفاده کنید که مناسب برای استعمال خارجی نیست. این روغن تنها برای استعمال خارجی در نظر گرفته شده است و هنگامی که شما آن را بر روی نواحی حساس بدن مانند دور چشم یا کنار لب و نقاطی که پوست حساس و نازک است، استفاده کنید و یا ناحیه ای که با خون شما در ارتباط باشد ممکن است با مضرات روغن خراطین از جمله بروز جوش مواجه شوید.

 

  • روغن خراطین را نباید به عنوان مصرف خوراکی مورد استفاده قرار داد و در صورتی که اشتباها با دهان و لب های شما تماس پیدا کرد بهتر است که سریعا شستشو دهید و آن را از دهان خارج کنید.

 

  • یکی دیگر از عوارض روغن خراطین زمانی دیده می شود که شما آن را در تماس مستقیم با چشم ها قرار دهید. اگر این روغن با چشم شما تماس پیدا کرد از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید و یا آن را با آب گرم شستشو دهید.

 

توجه کنید که روغن خراطین روی همه افراد کارایی مشابه و یکسانی ندارد لذا نباید انتظار داشت اگر یک شخص در عرض یک ماه به نتایج دلخواه خود رسیده است پس شما هم حتما در این مدت زمانی می توانید از فواید آن بهره مند شوید و به نتیجه برسید. زمان درمان می تواند برای هر فرد با توجه به شرایط و ویژگی های بدنی کاملا متفاوت باشد.

 

خداحافظی با عوارض روغن خراطین با خرید یک محصول معتبر

اگر تصمیم دارید که از روغن خراطین استفاده کنید بهتر است قبل از هر چیز به دنبال یک مکان معتبر برای تهیه آن باشید. خرید یک محصول اصل و ارگانیک به شما کمک می کند تا از عوارض روغن خراطین در امان بمانید.

 

همچنین در هنگام خرید روغن خراطین اصل و خالص بهتر است نکات متعددی را مد نظر داشته باشید تا مضرات روغن خراطین شامل حالتان نشود این نکات در ادامه بیان خواهند شد:

  • مهم ترین نکته در هنگام خرید برند یا مارک محصول است. فروشگاه های معتبر بهترین و خالص ترین محصولات را به مصرف کنندگان ارائه می دهند. فروشگاه نداگلد یک مجموعه کاملا حرفه ای در ارائه روغن خراطین اصل است که شما می توانید با اطمینان محصول خود را از آن خریداری کنید.
  • به رنگ روغن خراطین، بوی آن و غلظتی که دارد حتما توجه کنید. روغن های بسیار روشن و رقیق برای شما عوارض روغن خراطین را به همراه دارند چرا که از روی ویژگی های ظاهری این محصول نیز می توان به تقلبی بودن آن ها پی برد.

عوارض روغن خراطین

  • برای اینکه از عوارض روغن خراطین دور باشید و پوست بدنتان دچار خارش و جوش های پوستی نشود بهتر است که قبل از خرید با آگاهی در مورد نحوه تشخیص روغن اصل از تقلبی و سایر راهکار هایی که ممکن است شما را در این زمینه یاری کند، برای تهیه این محصول اقدام کنید.

 

  • توجه داشته باشید که هیچگاه روغن های پایه مورد استفاده در تهیه روغن خراطین نمی توانند رنگ تیره آن را تغییر دهند لذا باید آگاه باشید که رنگ روغن خراطین اصل نه خیلی تیره و مشکی است و نه خیلی روشن و شفاف و یک روغن مورد تایید رنگی مابین این دو را دارا می باشد.

عوارض روغن خراطین

 

 

 

خنثی کردن عوارض روغن خراطین

طبع گرم روغن خراطین می تواند برای مصرف کنندگانی که خود نیز دارای طبیعت گرم می باشند عارضه هایی مانند جوش را ایجاد نماید. به این ترتیب اگر افراد گرم مزاج بخواهند از یک روغن گرم استفاده کنند بدون شک باید در کنار آن از خنثی کننده های سرد مانند عرقیات سرد مزاج کاسنی استفاده کنند تا با جوش های متعدد بر روی پوست خود مواجه نشوند. از طرفی اگر نگذارید که روغن خراطین بیشتر از ۲ ساعت بر روی پوست شما بماند علاوه بر بهره بردن از خاصیت روغن، پوست شما به هیچ وجه جوش نخواهد زد.

عوارض روغن خراطین

در واقع قبل از هر چیز ابتدا باید با متخصص طب سنتی مشورت کرد و سپس اقدام به تهیه نمود تا از عوارض روغن خراطین در امان ماند. او می تواند شما را به طور کامل و درست راهنمایی کند که آیا استفاده از این روغن برایتان مناسب است یا خیر و یا ممکن است چه مدت زمانی برای اینکه بتوانید نتایج مطلوب کسب کنید باید منتظر بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *