دلایل ایجاد پا درد و روش های درمان آن

پا ها، آنها هر روز شما را از اینجا به آنجا منتقل می کنند. اما ممکن است تا زمانی که صدمه نبینند زیاد در مورد آنها فکر نکنیدامروز در این مقاله قصد داریم درباره ی پا درد صحبت کنیم.

درد پاشنه

اگر درد شما در پاشنه پا است ، ممکن است به ورم فاسییت کف پا مبتلا شوید. این تحریک یا التهاب نوار بافتی سخت است که استخوان پاشنه را به انگشتان پا متصل می کند. معمولاً صبح ، هنگام خروج از رختخواب ، بدترین درد را حس میکنید. می توانید آن را در پاشنه پا یا قوس خود احساس کنید.

برای درمان درد پاشنه:

پای خود را استراحت دهید.
کشش عضله پاشنه و پا را انجام دهید.
مسکن های بدون نسخه را مصرف کنید.
کفش هایی با تکیه گاه مناسب قوس و زیره بالشتی بپوشید.

خار پاشنه

خار پاشنه یکی دیگر از انواع درد پا است. خار پاشنه رشد غیر طبیعی استخوان در قسمت پایین پاشنه پا است. خار پاشنه از پوشیدن کفش های نامناسب یا راه رفتن یا حالت غیر طبیعی و یا حتی از فعالیت هایی مانند دویدن به وجود میاید.
هنگام راه رفتن یا ایستادن ممکن است خار ایجاد شود. بسیاری از مردم آنها را دارند ، اما بیشتر آنها درد ندارند. افرادی که کف پا صاف یا قوس بالایی دارند بیشتر دچار خار پاشنه دردناک می شوند.

برای درمان خار پاشنه:

از پد پاشنه بریده استفاده کنید.
کفشی بپوشید که به خوبی متناسب باشد و کفی های ضربه گیر داشته باشد.
مسکن های بدون نسخه را مصرف کنید.
پای خود را استراحت دهید.
فیزیوتراپی را امتحان کنید.
اگر هنوز درد دارید ، از پزشک خود در مورد اقدامات پزشکی سوال کنید.

شکستگی پاشنه پا

شکستگی پاشنه پا معمولاً یک آسیب دیدگی شدید مانند زمین خوردن یا تصادف رانندگی است. استخوان پاشنه شما ممکن است فقط شکسته نشود ، بلکه ممکن است خرد شود. درد پاشنه ، کبودی ، تورم یا مشکل در راه رفتن از علائم اصلی است.

برای درمان شکستگی پاشنه پا:

به پاشنه فشار وارد نکنید. می توانید از عصا استفاده کنید. با لنت از پاشنه پا محافظت کنید. برای محافظت از استخوان پاشنه ، آتل یا گچ بگیرید.

۶ درمان خانگی برای تسکین درد پا

درمان خانگی برای تسکین درد پا
درمان خانگی برای تسکین درد پا

 

 

۱٫انجام حرکات کششی

همچنین می توانید برخی از حرکات کششی را برای کمک به درد پاها تجربه کنید. شما می توانید یک قسمت از پای خود را مانند انگشتان پا یا پاشنه خود هدف قرار دهید.

این تمرینات می تواند از گرفتگی جلوگیری کرده و باعث انعطاف پذیری شود.

علل کمردرد و درمان آن با داروی گیاهی/ورزش/ فیزیوتراپی

۲٫ تمرینات تقویت کننده را انجام دهید

انعطاف پذیر و محکم نگه داشتن پاها کلیدهای جلوگیری از درد پا هستند. پیاده روی منظم و ورزش در واقع بهترین راه برای حفظ لرزش و سلامتی پاها است. از داشتن شیوه زندگی بیش از حد کم تحرک خودداری کنید.

گام شمار ممکن است راهی برای اطمینان از این باشد که به اندازه کافی راه می روید و پاهای خود را فعال نگه دارید. همچنین می توانید تمرینات مقاومتی را برای تقویت پاها و جلوگیری از درد در آینده امتحان کنید. می توانید از نوارهای مقاومت یا وزنه برای ایجاد قدرت در پاها استفاده کنید. حتی وزن بدن شما نیز می تواند در تمرینات مقاومتی به شما کمک کند.

تقویت پا از راه های جلوگیری از پا درد
تقویت پا از راه های جلوگیری از پا درد

 

۳٫پا ها را ماساژ دهید

برای کمک به درد و بهبود گردش خون می توانید پاهای خود را ماساژ دهید. روی یک صندلی راحت بنشینید و ته پاهای خود را بمالید و ورز دهید. انگشتان پا را از هم جدا کرده و خم کنید تا ماساژ یابد. استفاده از لوسیون یا روغن می تواند به روان سازی پوست کمک کرده و ماساژ پا را آسان کند. محصولاتی مانند غلطک های پا نیز ممکن است به ماساژ آن کمک کند.

۴٫ کفش های خود را عوض کنید

کفش های شما می توانند مقصر درد پا باشند. پوشیدن کفش بیش از طول عمر ، سبک اشتباه کفش یا اندازه کفش نادرست می تواند بر سلامت پاهای شما تأثیر بگذارد.

یادت باشه:

کفش های ورزشی شما ممکن است بعد از ۴۰۰ یا ۵۰۰ مایل فرسوده شوند و دیگر پشتیبانی مورد نیاز شما را فراهم نمی کنند. کفش پاشنه بلند و کفش بدون قوس می تواند به پاهای شما آسیب برساند. اندازه پاهای شما می تواند در طول زندگی شما تغییر کند حتی وقتی بزرگسال هستید. خرید کفش های متناسب را برای کمک به پاهای دردناک خود در نظر بگیرید. کفش هایی که قوس های مناسبی را فراهم می کنند می توانند به پاهای شما روح تازه ای بخشند. همچنین کفشی بپوشید که برای هر فعالیتی که انجام می دهید مناسب باشد. به عنوان مثال ، هنگام ورزش کفش ورزشی بپوشید.

کفش نامناسب از دلایل ایجاد پا درد
کفش نامناسب از دلایل ایجاد پا درد

 

۵٫ از مسکن استفاده کنید

چندین داروی بدون نسخه وجود دارد که می توانید برای درد و التهاب امتحان کنید. داروهایی مانند استامینوفن می توانند درد را کاهش قرار دهند. برای رفع کامل التهاب طولانی مدت پا شاید لازم باشد چند هفته این نوع داروها را مصرف کنید. ممکن است مفید باشد که با یک دکتر صحبت کنید تا بفهمید چه مدت می توانید یکی از این داروها را مصرف کنید و از عوارض جانبی آن جلوگیری کنید.

پماد ضد درد قوی نداگلد یک روش طلایی برای درمان پا درد

 

 

پماد ضد درد نداگد موثر ترین پماد برای کمر درد, زانو درد میباشد. این پماد بسیار سریع جذب پوست می شود و در مراحل اولیه استفاده متوجه کیفیت آن در کاهش درد خواهید شد.

اغلب دردهای زانو ناشی از التهاباتی است که بنا به دلایل مختلف ایجاد می‌شود. بنابراین باید این التهابات به طریقی کاهش داده شود و شدت درد را کم کرد.پماد ضد درد نداگلد بهترین انتخاب می باشد.

فواید کرم ضد درد قوی نداگلد

_  درمان واریس
– درمان استخوان درد
– درمان پا درد
– درمان گرفتگی عضلات و ماهیچه ها
– درمان آرتروز
– درمان سیاتیک
– درمان زانو درد
– درمان روماتیسم
– درمان دردهای مزمن
– درمان کمر درد
– کمک به ترمیم محل شکستی استخوان

پماد ضد درد قوی نداگلد یک روش طلایی برای درمان پا درد
پماد ضد درد قوی نداگلد یک روش طلایی برای درمان پا درد
منابع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *