فواید ماساژ سینه و نحوه ی انجام ماساژ های

پادکست

موضوع پادکست : ماساژ سینه

توسط الهام یوسفی

با سلام خدمت همراهان همیشگی نداگلد. در این مقاله قصد داریم دراره ی ماساژ سینه و خواص بی شمار آن صحبت کنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فواید ماساژ سینه

۱٫ شیدهی بیشتر

تحقیقات زیادی نشان می دهد که ماساژ پستان فواید زیادی برای زنان شیرده دارد.

به عنوان مثال ، در یک مطالعه ، به گروهی از مادران تازه شیرده در ۱۰ روز پس از زایمان ، دو ماساژ ۳۰ دقیقه ای پستان داده شد. در مقایسه با گروه دیگر که ماساژ دریافت نکرده اند ، این مادران هنگام شیر خوردن نوزاد درد سینه کمتری را تجربه کرده اند.

نه تنها این ، بلکه نوزادان آنها نیز بیشتر پستان را می مکیدند و شیر حاوی سدیم کمتری بود.

محققان دریافتند که ماساژ پستان کیفیت شیر ​​مادر را در سال اول پس از زایمان بیشتر میکند و بسیار افزایش می دهد. قسمتهایی از شیر که با ماساژ بهبود می یابد شامل موارد زیر است:

  • مواد جامد
  • چربی
  • غلظت کازئین
  • انرژی ناخالص

بیشترین فواید بین روز اول تا ۱۱ ماه پس از زایمان دیده شد . تنها خاصیت شیر ​​که در اوایل یا اواخر دوره شیردهی تغییر نکرد ، محتوای لاکتوز بود.

ماساژ همچنین به بهبود جریان شیر کمک کند. چندین مطالعه نشان می دهد که ترکیبی از مکیدن و ماساژ باعث تخلیه مجاری شیر و تشویق به تولید شیر بیشتر می شود.

ماساژ همچنین به جلوگیری و درمان مواردی مانند گرفتگی مجاری شیر ، ورم پستان ، یا عفونت بافت پستان کمک کند.

شیردهی بیشتر از فواید ماساژ سینه
شیردهی بیشتر از فواید ماساژ سینه

 

۲- شناسایی زودهنگام سرطان پستان

خودآزمایی پستان و ماساژ روشهایی برای شناسایی سرطان پستان در مراحل اولیه آن است. طبق یک مطالعه منبع معتبر ، حدود ۲۵ درصد از زنان با آزمایش خود ، سرطان پستان خود را تشخیص می دهند .

تشخیص سرطان در مراحل اولیه ممکن است نتیجه شما را بهبود بخشد ، بنابراین بهتر است آن را بخشی از برنامه عادی خود کنید.

۳٫ بهبود ظاهر پستان

برخی از افراد ماساژ پستان را به عنوان راهی برای بهبود ظاهر سینه های آویزان میدانند . مطالعات بر این است که شما از طریق ماساژ جریان خون در بافت پستان را افزایش دهید. برخی دیگر از روغن های خاص مانند روغن زیتون برای کمک به بهبود سفتی و کشش پوست استفاده می کنند.

بخشی از این مطالعه ، از زنان باردار خواسته شد که گروه اول روغن بادام تلخ را بدون ماساژ به بدن خود بمالند ، گروه دوم بدن خود را به مدت ۱۵ دقیقه در روز با استفاده از روغن بادام ماساژ دهند.

در پایان مطالعه ، زنانی که از روغن و ماساژ استفاده کردند ، علائم کشیدگی بیشتری داشتند. روغن بادام به خودی خود سود چندانی نداشت.

 

بهبود ظاهر پستان از فواید ماساژ سینه
بهبود ظاهر پستان از فواید ماساژ سینه

۴٫ سیستم لنفاوی

بافت پستان شما تا ناحیه زیر بغل ادامه دارد . غدد لنفاوی زیادی در این قسمت از بدن وجود دارد و ماساژ دادن آنها به تحریک سیستم لنفاوی شما کمک کند.

سیستم لنفاوی شما مسئول دفع سموم در بدن است . این نوع ماساژ پستان را به عنوان تخلیه دستی لنفاوی معرفی میکنند .

علائم سرطان پستان شامل تورم در بازو ، پستان یا قفسه سینه است. معمولاً نتیجه آن جراحی یا پرتودرمانی است.
حتی اگر ورم لنفاوی ندارید ، ماساژ پستان می تواند بدن شما را از سموم حفظ کند .

۵٫ عضلات دردناک

اگر احساس درد می کنید ، ماساژ پستان می تواند به کاهش تنش در عضلات قفسه سینه کمک کند. به این عضلات سینه بند شما گفته می شود. احتمالا شما در فعالیت ها ، تمرینات یا ورزش هایی که این عضلات را خسته می کند شرکت کنید.

سینه ها به شکل مثلث هستند و در زیر پستان شما استراحت می کنند. اگر در کمر خود دچار تنش شوید ، میتوانید با کشش عضلات قفسه سینه درد آن را تسکین دهید.

ماساژ قفسه سینه می تواند آرامش پایدارتری نسبت به ماساژ پشت داشته باشد. در حقیقت ، اگر فقط کمرتان را ماساژ دهید ، با اتمام جلسه ، مغز شما همچنان احساس کشش در قفسه سینه می کند.

در نتیجه ، مغز تنش را به پشت شما برمیگرداند تا نیروهای موجود در دو ناحیه بدن شما متعادل شود.

نحوه انجام ماساژ سینه

نحوه انجام ماساژ سینه
نحوه انجام ماساژ سینه

 

برای شیردهی

لزوماً روش صحیح یا غلطی برای ماساژ پستانهای خود برای شیردهی وجود ندارد. ماساژ با استفاده از دست شما انجام میشود ، نه از طریق پمپ یا شیردهی.

این مراحل را دنبال کنید:

۱- هر بار روی یک پستان تمرکز کنید. چهار انگشت یک دست را در بالای پستان و چهار انگشت دست دیگر را در پایین قرار دهید. ماساژ به صورت دایره ای میباشد.

۲- به کناره های پستان خود توجه کنید و ماساژ دادن را به صورت دایره ای در کناره ها ادامه دهید. حتی میتوانید با دستان خود مشت بزنید و پستان خود را به آرامی بغلتانید .

۳- سعی کنید با استفاده از نوک انگشتان روی تمام قسمت های پستانها ضربه بزنید و ماساژ دهید.

۴- خانوم های شیرده انگشت اشاره خود را در پشت پایه نوک پستان خود قرار دهند. انگشتان را کنار هم قرار دهید در حالی که به آرامی به پستان فشار می آورید ، شیر را به سمت نوک پستان فشار می دهید ، شیر مادر خارج میشود .

برای تشخیص سرطان

اگر سینه های خود را برای مشاهده علائم سرطان بررسی می کنید ، لازم است به یاد داشته باشید که پستان شما تا زیر بغل ادامه دارد . فراموش نکنید که کل پستان ، از جمله پستانک و آرئول را بررسی کنید.

این مراحل را دنبال کنید:

جلوی آینه بایستید و سینه های خود را چک کنید. به دنبال هرگونه تفاوت اندازه ، تغییر رنگ یا اختلاف شکل باشید. دستان خود را در کنار خود قرار دهید ، سپس بر روی باسن خود قرار دهید ، و سپس بالای سر خود قرار دهید تا از زوایای مختلف ببینید.
در حالی که هنوز به آینه نگاه می کنید ، یک دست را پشت سر خود قرار داده و سه انگشت را روی پستان خود قرار دهید. انگشتان خود را به صورت حلقه های کوچک روی بافت پستان حرکت دهید.

هنگام راه رفتن با انگشتان خود فشار کم، متوسط ​​و زیاد را وارد کنید تا تمام مناطق را بپوشاند.
ماساژ را بر روی سینه دیگر تکرار کنید.

ماساژ خود را با فشار دادن هر نوک پستانک به پایان برسانید تا به دنبال هر گونه ترشح یا درد باشید. اگر یکی از این علائم را تجربه کردید ، با پزشک خود وقت بگیرید.

برای تخلیه لنفاوی

ماساژ تخلیه لنفاوی از ناحیه زیر بغل شروع می شود. این جایی است که شما به راحتی می توانید غدد لنفاوی خود را در زیر پوست احساس کنید.

ماساژ را با حرکت به سمت بالا در جهت عقربه های ساعت بر روی پستان راست و خلاف جهت عقربه های ساعت بر روی سینه سمت چپ ادامه دهید. این جهت سیستم لنفاوی را تقلید می کند.

این نوع ماساژ را به تنهایی امتحان کنید. حتی ممکن است احساس کنید گره ها در زیر لمس شما تخلیه می شوند. اگر اخیراً جراحی یا موارد دیگری داشته اید ، بهتر است این نوع ماساژ را به متخصصان بسپارید.

روغن خراطین چیست؟ بررسی فواید روغن خراطین برای اندام های بدن

وکیوم بزرگ کننده سینه بانوان

دستگاه وکیوم سینه بهترین وسیله برای بزرگ کردن سینه های کوچک و رشد نیافته است . استفاده از این دستگاه بسیار ساده و آسان است و در عین حال تمامی انتظارات شما را برای داشتن سینه های بزرگتر و خوش فرم تر و در نتیجه اندامی زیبا برآورده میسازد.

با دستگاه وکیوم سینه دیگر نیازی به انجام عمل جراحی و تزریق ژل و استفاده از کرم ها و مصرف دارو نخواهید داشت. این وسیله برای افرادی مناسب است که به سن بالای ۱۸ سال رسیده اند ولی سینه های آنها رشد کافی نداشته است و یا کسانی که از فرورفتگی و جمع شدگی نوک سینه هایشان نارضایتی دارند و درروابط جنسی و یا دوران شیر دهی با مشکل مواجه میشوند.

معمولا بعد از دوران شیردهی و بالارفتن سن سینه ها شل و افتاده میشوند و از جذابیت اندام خانم ها میکاهد که البته جای نگرانی نیست زیرا یکی از بهترین کاربردهای این محصول خاصیت سفت کنندگی و رفع شلی و افتادگی سینه ها میباشد.

وکیوم سینه بانوان نداگلد♥♥⇓

وکیوم بزرگ کننده سینه بانوان یک محصول فوق العاده برای افرادی است که می خواهند سینه بزرگ تر و خوش فرم تری داشته باشند. برای داشتن سینه ای جذاب مخصوصا در زیر لباس های مجلسی تان هیچ احتیاجی به تزریق ژل و یا هزینه های گزاف جراحی نیست.

مهم ترین خواص وکیوم سینه بانوان نداگلد

✅بزرگ کننده و سفت کننده سینه

✅بهترین مکمل برای روغن خراطین زالوی نداگلد

✅بدون احتیاج به هیچ گونه تزریق ژل و جراحی

✅درمان دائمی سینه های کوچک و رشد نیافته (حتی بعد از سن بلوغ)

✅درمان جمع شدگی و فرورفتگی نوک سینه

✅حل مشکل شل و افتادگی سینه بعد از دوران شیر دهی و کولت سن

برای خرید وکیوم بزرگ کننده سینه بانوان نداگلد اینجا کلیک کنید

آیا هنگام ماساژ سینه خطری وجود دارد؟

خطرات زیادی در ارتباط با ماساژ پستان شما وجود ندارد.

اگر سرطان پستان یا جراحی بر روی پستان خود انجام داده اید ، باید در اطراف توده ها ، جای زخم ها یا مناطقی که اخیراً تحت جراحی قرار گرفته بیشتر مراقبت کنید.در این موارد ، بهترین کار این است که از ماساژ درمانی مجاز استفاده کنید.

اگر مشکوک به ورم پستان هستید ، با پزشک خود مشورت کنید .ماساژ می تواند کمک کند ، اما ممکن است برای رفع عفونت به داروهایی نیز نیاز داشته باشید.

ورم پستان اغلب در چند ماه اول پس از زایمان ایجاد می شود.علائم دیگر ممکن است شامل تب ، درد ، تورم و لرز باشد.

دلایل کوچک بودن سینه بانوان / چگونه می توان سینه های کوچک را بزرگ کرد؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *